Gemi PVC zemin kaplama  Günümüzde PVC zemin kaplamalar oldukça popülerdir. Bu kadar çok tercih edilmelerinin pek çok sebebi bulunmaktadır.

En önemli sebebi ise anti bakteriyel özellik göstermeleridir. Bu özelliklerinden dolayı PVC zemin kaplama yüzeylerde canlı organizmalar barınamaz ve üreyemezler. Bir diğer önemli özelliği anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda bile statik yük bulunmaktadır. Pek çok elektrikle çalışan cihaz bu yükten etkilenmektedir. Bu sebeple fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların olduğu yerlerde PVC zemin kaplama uygulanmaktadır.

Hijyenik özelliklerinden ve anti bakteriyel olmalarından dolayı hastanelerde de tercih edilmektedir. Özellikle hastanelerin yoğun bakım ve ameliyathanelerinde PVC zemin kaplama uygulanmaktadır. Son zamanlarda ise Pvc zemin döşeme oldukça popülerdir, trafiğin yoğun olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Heterojen Pvc cila gerektirmeyen üründür

Homojen zemin kaplamalar ise her yerde aynı özelliği gösterir. Bu kaplamalar aşınma dayanımı göstermektedir. Bu sebeple trafiğin yoğun olduğu yerlerde uygulanırlar. Homojen PVC zemin kaplama eskimeye başladığında tekrar cilalanarak ilk günkü halini almaktadır,hastanelerde, fabrikalarda, laboratuvarlarda, yemekhanelerde, gıda sektöründe, spor salonlarında, okul ve kreşlerde, ev ve ofislerde kullanılabilmektedir. Bu kaplamaların temizliği de oldukça kolaydır. Temizlikle uzun süreler uğraşmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.