Okul PVC zemin kaplama PVC zemin kaplamalar son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Çünkü hem uygun fiyatlı ve estetik görünümlüdür hem de pek çok avantajları bulunmaktadır. PVC zemin kaplamaların temizliği oldukça basittir.

PVC zemin kaplama yaptırdığınız mekanların temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Temizlik kısa süreceği için zamandan da tasarruf etmiş olursunu. Bir diğer özelliği ise Anti statik oluşudur.

İnsan vücudunda bile durgun elektrik bulunmaktadır,bu durgun elektrik elektrikli hassas çalışan cihazları etkileyebilmektedir. Bu sebeple laboratuvar fabrika gibi elektrikli cihazların fazla olduğu mekanlarda da PVC zemin kaplama uygulanır. PVC zemin kaplama Anti bakteriyeldir, bundan dolayı yüzeyinde hiçbir canlı organizma yaşayamaz.

Bu yüzden Okul PVC zemin kaplama okul ve kreşlerde oldukça yaygındır. Oldukça hijyenik olduğu için özellikle hastanelerde de PVC zemin kaplama tercih edilmektedir.Homojen ve heterojen zemin kaplama olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplama yaklaşık 2 mm kalınlığındadır. Cilaya gerek duyulmaz ve katmanlar halindedir. Homojen zemin kaplama ise her yerinde aynı özelliği gösterir.

Aşınma dayanımı oldukça iyidir. Bu sebeple trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. PVC zemin kaplama oldukça hesaplıdır. Bütçenizi sarsmadan dilediğiniz mekanlara uygulanabilir çok dayanıklı ve sağlamdır. Bir kere yaptırdıktan sonra yıllarca hiçbir sorun yaşamadan kullanırsınız. Okul ve kreş, hastane, fabrika, spor salonu, ev ve ofisler, iş yerleri ve buna benzer daha pek çok mekanda PVC zemin kaplama kullanılmaktadır.